İştahsız Çocuk Sağlıksız Çocuk Olmasın

Uzman Doktorlarımız ile birlikte çocuklarınızın beslenme sorunlarını konuşuyoruz.

Tarih : 16 Kasım 2016 - Çarşamba
Saat  : 16:30 ve 18:30 ( 2 oturum şeklinde)
Yer  : Global Diş Hekimliği Derneği Eğitim Salonu - Varyap Meridian Sitesi G-1 Blok Kat:4 No:23 Batı Ataşehir / İstanbul

Dr. Zermine BÜYÜKKEÇECİ
Beslenme bozukluğunun çocuk sağlına etkisi

Nurten AYDIN - Çocuk Gelişim  Ve Eğitim Uzmanı | An Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Beslenme bozukluğunun nedenleri ve çözümleri

Dr.Dt. Begüm GÖK ÇOBAN - Pedodontist | Medicadent
Beslenme Bozukluğunun Diş Gelişimine Etkisi

Dr. Zermine BüyükkeçeciÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
1961 yılında Ankara’da doğdum. 1968 yılında Ankara Hürriyet İlkokulu’nda başladığım eğitim hayatıma, babamın görevi nedeniyle gittiğim Afganistan’ın başkenti Kabil’de devam ederek 1979 yılında Fransız okulu Lycée Malalai’den mezun oldum. 1980 yılında yüksek öğrenimime başladığım Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldum. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisasımı tamamlayarak uzman oldum. 1994 yılında İstanbul’a gelerek, Kadıköy Şifa Hastanesi’nde 1997 Şubat ayına kadar çalıştım. 1997 Şubat ayından beri serbest hekim olarak kendi muayenehanemde çalışmaktayım. Evli ve 1 çocuk annesiyim.
Nurten AYDINÇocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı | An Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1993 yılında üniversitenin aynı bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1990 yılından bu yana eğitim sektöründe çalışmaktadır. 1998 – 2006 yılları arasında Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Küçük Prens Anaokulu’nda, 2007- 2009 yılları arasında da TED İstanbul Koleji Erenköy Anaokulu’nda müdür olarak görev yapmıştır. 2005 yılından itibaren kurucusu olduğu AN EĞİTİM VE AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ”nde danışmanlık hizmetleri vermektedir. Nurten Aydın’ın merkezdeki çalışma alanları; öğrenme stratejileri, özel öğrenme güçlüğü, okuma yazma eğitimi, artikülasyon bozuklukları ve aile danışmanlığıdır. Ayrıca dikkat, konsantrasyon, bilişsel çalışmalar, planlama, akademik seviyenin belirlenerek çocuğa uygun program hazırlanması merkezdeki diğer alanlardandır. Anaokulu seviyesinde Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli kitapları bulunmaktadır. Kanal 6NEWS Eğitim Koçu programında görev almıştır. 2011 – 2016 Eğitim döneminde Okan Ün. Çocuk Gelişimi bölümde alan dersleri vermektedir.
Dr. Dt. Begüm Gök ÇobanPedodontist | Medicadent
1985 yılında Kırşehir’de doğdu. 2003 yılında Kırşehir HFE Anadolu lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim hayatına devam etti. 2008 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesin’de Pedodonti Anabilim Dalında doktora eğitimine başlamıştır. ”Çocuk hastalarda oral biyofilm oluşumun engellenmesinde bitki ekstraktlarının etkinliğinin incelenmesi “ isimli doktora tezini başarı ile sunup mezun olmayı hak kazanmıştır. Doktora eğimi süresinde ulusal ve uluslar arası kongrelerde çeşitli sözlü sunumlar ve bildirimlerde görev almıştır. Ayrıca toplum tabanlı oral hijyen eğitimi programlarında bir çok okulda eğitim programlarında çalışmıştır. 2011- 2015 tarihleri arasında Diş Dostu Polikinliğinde pedodonti uzmanı olarak görev aldı. 2015 yılında klinik Antalya Polikinliğinde pedodonti uzmanı olarak çalışmıştır.

Katılmak istiyorum